Проект Зеленої лінії розробляється на замовлення Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ за підтримки Управлінням Архітектури та урбаністики ЛМР.

З моменту виникнення ідеї і дотепер. Перше проходження маршрутом відбулось у травні 2018 року, яке ініціювала команда львівського офісу проекту “Інтегрований розвиток міст в Україні”. У ньому брав участь Кейс Донкерс, урбаніст та дизайнер з Ейндховена. Група 109 долучилась до проекту влітку 2019 на етапі аналізу міського контексту і розроблення гіпотези маршруту. З того часу проведено воркшоп київською школою CANactions із залученням кураторів з Індії UFO та міжнародних експертів, низку зустрічей з зацікавленими сторонами та учасницькі події з майбутніми користувачами. Відповідно до аналізу і з врахуваннями результатів обговорень було обрано першу ділянку для більш детального опрацювання.

1. Етапи розроблення і опрацювання ідеї

Зелена лінія – це потенційно одна з «гілок» зеленої мережі міста, яка підсилюватиме його мобільність, створюватиме додатковий доступ до зелених просторів, мотивуватиме містян до активного способу життя. Цей маршрут не дублює і не замінює розвиток запланованої веломережі міста, а натомість пропонує альтернативний маршрут «змішаного» характеру з різноманітними можливостями використання простору пішоходами, велосипедистами та користувачами інших альтернативних видів немоторизованого транспорту.

 

2. Головні і альтернативні способи прокладення Зеленої лінії та міські магніти, які формують маршрут

Метою проекту є створення можливості для користувачів з різними рівнями мобільності та різними мотиваціями використовувати цей маршрут, задовольняючи як їхні щоденні потреби, так і потреби вихідного дня.

Зелена лінія – це динамічний громадський простір, функції якого узагальнюючи можна було б поділити на:

  1. Міське сполучення: Зелена лінія сполучає не лише район Сихів і центр Львова, але й формує численні локальні зв’язки, як, наприклад, між корпусами Католицького університету, підсилюючи громадську транспортну інфраструктуру.
  2. Міська прогулянка: Зелена лінія перетинає різні середовища і різні функційні зони, культурні нашарування міста. У додаток до цього, проект передбачатиме створення додаткових функцій і просторів вздовж маршруту, як, наприклад, спортивні чи дитячі майданчики. Відповідно, Зелена лінія може стати маршрутом для активного проведення вільного часу.
  3. Прогулянка за місто: Зелена лінія має потенціал стати початком для розвитку заміського велосипедного маршруту – як, наприклад, вздовж русла річки Зубра чи у напрямку Винниківського лісу.

Проект Зеленої лінії передбачає облаштування велосипедно-пішохідного маршруту, довжиною приблизно 8 км, який поєднав би житловий район Сихів з низкою громадських об’єктів і установ, громадських просторів і центром Львова.

 

3. Концепція маршруту: чим є Зелена лінія?

Маршрут поділено на сегменти відповідно до характеру середовища, функційного зонування території, локалізації підприємств та інституцій. Початково ідея була окреслена для цілої Зеленої лінії, проте на наступних етапах необхідно розглядати кожен сегмент окремо.

 

Загальна концепція Зеленої лінії:

Облаштування Зеленої лінії через мінімальні втручання у простір і збереження його характеру

В результаті аналізу і обговорень із зацікавленими сторонами було обрано першу ділянку для демонстраційного облаштування.
Це – територія поруч із сихівським лісопарком. Наступним етапом буде розроблення і обговорення ескізного проекту для цієї ділянки.

 

Майбутній розвиток Зеленої лінії потребуватиме залучення більшої кількості користувачів, планувальників, ініціатив.

Повна версія концепції Зеленої лінії у Львові