1-ша фаза проєкту у Львові тривала від квітня 2018 до жовтня 2019.
Крім Львова у проєкті брали участь ще 5 українських міст. З січня 2016 – Чернівці, Вінниця, Житомир, Полтава , а з квітня 2018 – Подільський район Києва.
Мета проєкту – підтримка місцевого самоврядування в плануванні довгострокового розвитку міст. Міське планування є одним із головних обов’язків кожного міста, оскільки цей процес визначає майбутнє його мешканців.

Впродовж цього півтори року в тісній співпраці з головним архітектором та Інститутом міста розроблялась Інтегрована концепція розвитку відповідно до Лейпцизької Хартії сталого європейського міста. До процесу розробки Плану сталої міської мобільності були залучені представники комунальних установ Львова, серед яких «Інститут міста», «Інститут просторового розвитку», «Львівавтодор», «Львівелектротранс», департамент житлового господарства та інфраструктури, управління транспорту, управління архітектури та урбаністики, міжнародні експерти з Швейцарії та Німеччини. Проводилось багато зустрічей з мешканцями та зацікавленими. 

Відбулась комплексна навчальна програма під назвою «Управлінські компетенції» , що мала на меті підвищення кваліфікації працівників міських рад і більш тісну співпрацю між різними структурними підрозділами, кращу координацію проектів та оптимізацію адміністративного управління як на вертикальному, так і на горизонтальному рівнях.

Демонстраційний інфраструктурний проект «Зелена Лінія» – пішохідно-велосипедне сполучення з Сихова в центр міста, що проходить через зелені території, промислову зону та сполучає корпуси Українського Католицького Університету: розроблена концепція та готується робоча документація на перший відрізок вздовж південно-західної частини парку Івана Павла ІІ до Шувару на Хуторівці.

2-га фаза проєкту розпочалась в листопаді 2019 та триватиме до жовтня 2023 року.

На цьому етапі доєднались ще два міста: Харків та Мелітополь.

В другій фазі цього проекту планується продовжувати роботу над впровадженням Інтегрованої концепції розвитку міста, а саме використати її як основу для зміни Генерального плану міста. Рухатись в напрямку, заданому Планом сталої міської мобільності та впроваджувати транспортні рішення та ремонт міського простору згідно принципів сталої мобільності.

Працювати далі над реалізацією Зеленої Лінії, як гарного прикладу альтернативних сполучень в місті.

Дуже важливим у цій фазі стає мережа міст та обмін досвідом між містами з питань розвитку, добрих та поганих прикладів. 

Виконавцем проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні І, ІІ» є німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Його фінансують Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO). Проект реалізується в галузі міжнародного співробітництва заради сприяння розвитку за ініціативи Урядів України, Федеративної Республіки Німеччина та Швейцарської Конфедерації.